Aktualności

 • List 50-ciu stypendystów MNiSW w sprawie Puszczy Białowieskiej

  Opublikowano dnia:
  03-07-2017
  List 50-ciu stypendystów MNiSW w sprawie Puszczy Białowieskiej

  Zamieszczamy treść listu Stypendystów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do Ministra Gowina w sprawie Puszczy Białowieskiej. Jednym z sygnatariuszy listu jest pracownik Instytutu Fizyki dr inż. Maciej Dems.

 • Poszukiwana doktorantka, poszukiwany doktorant!

  Opublikowano dnia:
  20-06-2017
  Poszukiwana doktorantka, poszukiwany doktorant!

  Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko student/doktorant - stypendysta w projekcie „Fotoniczny procesor analogowy wykorzystujący nieliniową odpowiedź laserów VCSEL”.

  Stypendysta będzie zaangażowany w prace naukowe prowadzone gościnnie w laboratoriach Instytutu Technologii Elektronowej w Warszawie - wiodącego ośrodka badawczego w Kraju.

 • Zakonczenie projektu MEGAFON

  Opublikowano dnia:
  13-06-2017
  Zakonczenie projektu MEGAFON

  10 czerwca 2017 w Instytucie Fizyki PŁ odbył się piknik, wieńczący trwający ponad trzy miesiące projekt „MEGAFON – Mega Fajne Odkrycia Naukowe”. Więcej informacji na stronie.

 • Poezja

  Opublikowano dnia:
  10-05-2017
  Poezja

  Ukazał się debiutancki tomik poezji dr hab. inż. Marioli Buczkowskiej z naszego instytutu. Więcej informacji o działalności naszej koleżanki w obszarze poezji znajduje się na stronie Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej.

  Serdecznie Gratulujemy!

 • Nauka movi(e)

  Opublikowano dnia:
  10-04-2017
  Nauka movi(e)

  W serii publikacji pokazujących potencjał naukowy Politechniki Łódzkiej ukazał się film o pracy badawczej Prof. dr hab. Jolanty Prywer.

 • Mamy nowego doktora!

  Opublikowano dnia:
  24-03-2017
  Mamy nowego doktora!

  23. marca obronił pracę doktorską z chemii nasz kolega Koushik Chatterjee. 

  Praca została wykonana w Instytucie Fizyki pod kierunkiem prof. Katarzyny Pernal i dotyczy nowych narzędzi obliczeniowych dla chemii kwantowej.

  Gratulacje!

 • Seminarium mgr inż. Magdy Marciniak

  Opublikowano dnia:
  22-03-2017
  Seminarium mgr inż. Magdy Marciniak

  Serdecznie zapraszamy na seminarium doktoranckie pt. "Lasery VCSEL ze zwierciadłami HCG i MHCG", które wygłosi mgr inż. Magdalena Marciniak.

 • Stypendium w projekcie NCN

  Opublikowano dnia:
  15-03-2017
  Stypendium w projekcie NCN

  Instytut Fizyki Politechniki Łódzkiej poszukuje stypendysty do realizacji projektu NCN ,,Dynamiczny model lasera VCSEL przeznaczonego do systemów optycznego przesyłu danych na małe odległości''. Oferty należy wysyłać pocztą elektroniczną na adres michal.wasiak@p.lodz.pl  lub przynieść osobiście do 5 kwietnia 2017 r.

 • Seminarium profesora Fabio Baronio

  Opublikowano dnia:
  01-03-2017
  Seminarium profesora Fabio Baronio

  W dniu 8 marca o godz. 12.15 w sali Arena Magica odbędzie się krótkie seminarium profesora Fabio Baronio z Universitetà di Brescia (Włochy) na temat optycznych ciemnych fal zbójeckich (optical dark rouge waves).

 • MEGAFON

  Opublikowano dnia:
  27-02-2017
  MEGAFON

  Przez 4 miesiące – od marca do czerwca 2017 roku – w trzech jednostkach Politechniki Łódzkiej prowadzony będzie projekt pod nazwą „MEGAFON – Mega Fajne Odkrycia Naukowe”, dedykowany młodzieży gimnazjalnej z Łodzi i okolic.

Wyświetlaj 10