Aktualności

 • Corning Day

  Opublikowano dnia:
  29-11-2018
  Corning Day

  W środę 5 grudnia na Politechnice Łódzkiej odbędzie się Corning Day. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:10 w sali F10 w Instytucie Informatyki (III piętro). Dla pierwszych 50 studentów, którzy przyjdą na to wydarzenie czekają niespodzianki.

 • Nowy doktor

  Opublikowano dnia:
  22-06-2018
  Nowy doktor

  Absolwent studiów doktoranckich na kierunku Fizyka Techniczna mgr inż. Przemysław Brzykcy w dniu 7 kwietna 2018 obronił pracę doktorską z fizyki. Praca została wykonana w Instytucie Fizyki pod kierunkiem dr hab. inż. Jaromira Tośka

  Gratulacje!

 • Stanowisko typu post-doc

  Opublikowano dnia:
  21-05-2018
  Stanowisko typu post-doc

  Instytut Fizyki Politechniki Łódzkiej oferuje stanowisko typu post-doc w projekcie ,,Dynamiczny model lasera VCSEL przeznaczonego do systemów optycznego przesyłu danych na małe odległości''. Oferty należy wysyłać pocztą elektroniczną na adres michal.wasiak@p.lodz.pl do 4 czerwca 2018 r.

 • ​Corning Day na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej już 10 maja!

  Opublikowano dnia:
  07-05-2018
  ​Corning Day na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej już 10 maja!

  Płatne programy stażowe, po których ponad połowa uczestników otrzymuje propozycję zatrudnienia, możliwość przygotowania pracy dyplomowej we współpracy z firmą, cykl eksperckich warsztatów i wykładów – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje studentom firma Corning. Przyjdź 10 maja na stoisko Corning i dowiedz się, co amerykańska firma może Ci zaoferować!

 • Nowy Doktor Habilitowany

  Opublikowano dnia:
  27-04-2018
  Nowy Doktor Habilitowany

  W dniu 26 kwietnia 2018 r. Rada Naukowa Instytutu Fizyki PAN nadała dr. inż. Michałowi Wasiakowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk fizycznych w  dyscyplinie fizyka. W związku z tym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 • Habilitacja pracownika Inytutu

  Opublikowano dnia:
  23-04-2018
  Habilitacja pracownika Inytutu

  Pracownik Instytutu Fizyki, dr inż. Maciej Dems uzyskał w dniu 19 lutego br. stopień naukowy doktora habilitowanego w obszarze nauk ścisłych w dziedzinie nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka.

  Gratulujemy!

 • Dofinansowanie z programu HOMING

  Opublikowano dnia:
  20-03-2018
  Dofinansowanie z programu HOMING

  12 młodych doktorów otrzymało dofinansowanie z programu HOMING na realizację innowacyjnych projektów jest wśród nich nasza koleżanka dr inż. Paulina Komar, która powróciła do Polski, aby tu realizować swoje badania. Więcej informacji na stronie PAP.

 • Nowy doktor!

  Opublikowano dnia:
  13-03-2018
  Nowy doktor!

  Jako pierwszy absolwent studiów doktoranckich na kierunku Fizyka Techniczna w dniu 1 marca, pracę doktorską z fizyki obronił z wyróżnieniem mgr inż. Marcin Olszyński. Praca została wykonana w Instytucie Fizyki pod kierunkiem dr hab. inż. Jolanty Prywer prof. PŁ.

  Gratulacje!

 • Stypendium - nabór do 1 marca

  Opublikowano dnia:
  06-02-2018
  Stypendium - nabór do 1 marca

  Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko doktoranta, studenta - stypendysty w projekcie „Kwantowy laser kaskadowy z pionową wnęką rezonansową”.

 • Oferta pracy dla doktoranta w projekcie NCN

  Opublikowano dnia:
  01-02-2018
  Oferta pracy dla doktoranta w projekcie NCN

  Nazwa jednostki: Instytut Fizyki, Politechnika Łódzka

  Nazwa stanowiska: doktorant stypendysta

Wyświetlaj 10