​Corning Day na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej już 10 maja!

Opublikowano dnia:
07-05-2018
​Corning Day na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej już 10 maja!

Płatne programy stażowe, po których ponad połowa uczestników otrzymuje propozycję zatrudnienia, możliwość przygotowania pracy dyplomowej we współpracy z firmą, cykl eksperckich warsztatów i wykładów – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje studentom firma Corning. Przyjdź 10 maja na stoisko Corning i dowiedz się, co amerykańska firma może Ci zaoferować!


Innowacyjne rozwiązania

Corning to międzynarodowy lider w zakresie produkcji światłowodów i elementów sieci telekomunikacyjnej. Nic Ci to nie mówi? Na pewno słyszałeś o Kosmicznym Teleskopie Hubble’a, który został wystrzelony w kosmos w 1990 roku, i do którego inżynierowie Corning dostarczyli szkło zwierciadła głównego. 25 lat później, kiedy czytasz ten tekst na swoim smartfonie, dotykasz palcem flagowego produktu firmy – Gorilla Glass, szkła wykorzystywanego obecnie w ponad miliardzie urządzeń. Pracownicy Corning w Polsce rewolucjonizują komunikację. To właśnie w Strykowie opracowywane są rozwiązania światłowodowe dla telekomunikacji, dzięki którym możesz oglądać filmy HD, korzystać z portali społecznościowych czy robić zakupy w sieci.

Przyjdź na stoisko Corning i zapisz się na warsztaty!

Spotkaj się z ekspertami firmy podczas cyklicznego Corning Day w godzinach 9:30-14:00 i dowiedz się, co zrobić, aby dołączyć do grona osób, które kształtują współczesną komunikację. Równolegle z Corning Day trwają zapisy na The Corning Academy – bezpłatne warsztaty prowadzone przez ekspertów firmy. Najbliższe zajęcia odbędą się 17 maja pod hasłem „Innowacyjność – metody wprowadzania innowacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie”. Poprowadzą je Piotr Piotrowski, Technology Engineer oraz Jakub Krawczyk, Technology Subject Matter Expert. Uczestnicy The Corning Academy dowiedzą się m.in. jak wprowadzać innowacyjność w przedsiębiorstwach i poznają metody takie jak: KT (Kepner Tregoe), MEE czy TRIZ. Piotr Piotrowski to ekspert z Corning, który ma ponad 10-letnie doświadczenie głównie w działach konstrukcyjnych, projektowych oraz Rozwoju i Badań w międzynarodowym środowisku. Pracował w zakładach produkcyjnych przy projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań z zakresu elektroniki i telekomunikacji. Może pochwalić się również doświadczeniem w zakresie kierowania projektami. Z kolei Jakub Krawczyk, ekspert z działu Badań i Rozwoju Corning, doświadczenie zdobywał podczas prowadzenia projektów w wielu metodologiach: oszczędnościowych (Lean, DMAIC), badawczych (MEE) i rozwojowych (Stage Gate). Z firmą Corning związany jest od 15 lat.

Kliknij i zapisz się na warsztat: https://innowacyjnosc.questionpro.com

Warto brać udział w inicjatywach organizowanych przez firmę Corning, ponieważ jest to okazja nie tylko do zdobycia nowej wiedzy i praktycznych umiejętności, ale też do nawiązania cennych relacji. Wielu absolwentów Politechniki Łódzkiej to aktualnie cenieni specjaliści w Corning.