Artykuł News&Views autorstwa Katarzyny Pernal i Michała Hapki ukazał się 25 maja. Ideą publikacji z serii News&Views, pisanych przez uznanych ekspertów na zaproszenie edytora, jest przedstawienie postępu dokonanego w danej dziedzinie. Więcej informacji na stronie: https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/artykul-prof-katarzyny-pernal-w-nature-reviews-chemistry

• Nagroda Ministra dla Zespołu Chemii Kwantowej

12-03-2020
    Nagroda Ministra dla Zespołu Chemii Kwantowej

Członkowie Zespołu Chemii Kwantowej działającego w naszym instytucie, pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Katarzyny Pernal w składzie: dr inż. Ewa Pastorczak, dr Michał Hapka otrzymali nagrodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.

• Poszukiwany doktorant/doktorantka

05-01-2020
    Poszukiwany doktorant/doktorantka

Instytut Fizyki ogłasza nabór doktorantów w projekcie „Podfalowe siatki MHCG jako aktywne zwierciadła
    dla nowej klasy kwantowych laserów kaskadowych z pionową wnęką rezonansową”

• Warsztaty dla studentów w ramach Corning Day

21-11-2019
    Warsztaty dla studentów w ramach Corning Day

Zapraszamy prowadzonymi przez Firmę Corning w ramach wydarzenia Corning Day w dniu 28 listopada.

• Corning Day

21-11-2019
    Corning Day

Zapraszamy studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej na CORNING DAY Inżynier Przyszłości w Perspektywie Przemysłu 4.0 w dniu 28 listopada 2019 o godz. 12:00 w audytorium F10.

• Oferta pracy dla post-doca

20-11-2019
    Oferta pracy dla post-doca

Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko typu post-doc w projekcie „Fotoniczny procesor analogowy wykorzystujący nieliniową odpowiedź laserów VCSEL”

• Konkurs na stypendystę w projekcie badawczym

02-10-2019
    Konkurs na stypendystę w projekcie badawczym

Nazwa jednostki: Instytut Fizyki, Politechnika Łódzka

Nazwa stanowiska: student stypendysta

• Konkurs na stanowisko typu post-doc

11-09-2019
    Konkurs na stanowisko typu post-doc

Konkurs na stanowisko typu post-doc w ramach projektu badawczego NCN OPUS: "Funkcjonał gęstości par i gęstości elektronowej dla efektywnego opisu powierzchni energii potencjalnej stanów wzbudzonych cząsteczek". Kierownik projektu: Oleg Gritsenko.

• Nominacja profesorska!

26-08-2019
    Nominacja profesorska!

W dniu 25 czewca 2019 r. naszej koleżance dr hab. inż. Jolancie Prywer prof. PŁ został nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł naukowy profesora nauk fizycznych.

• Nowy profesor!

22-05-2019
    Nowy profesor!

W dniu 9 maja 2019 r. naszemu koledze dr hab. inż. Tomaszowi Czyszanowskiemu prof. PŁ został nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł naukowy profesora nauk fizycznych.

• Oferta pracy dla post-doca

01-03-2019
    Oferta pracy dla post-doca

Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko typu post-doc w projekcie „Siatki podfalowe jako ultracienkie zwierciadła laserów typu VCSEL”.

• Oferta pracy dla doktoranta/doktorantki

01-03-2019
    Oferta pracy dla doktoranta/doktorantki

Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko doktoranta, studenta - stypendysty w projekcie „Siatki podfalowe jako ultracienkie zwierciadła laserów typu VCSEL”.

• Corning Day

29-11-2018
    Corning Day

W środę 5 grudnia na Politechnice Łódzkiej odbędzie się Corning Day. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:10 w sali F10 w Instytucie Informatyki (III piętro). Dla pierwszych 50 studentów, którzy przyjdą na to wydarzenie czekają niespodzianki.

• Nowy doktor

22-06-2018
    Nowy doktor

Absolwent studiów doktoranckich na kierunku Fizyka Techniczna mgr inż. Przemysław Brzykcy w dniu 7 kwietna 2018 obronił pracę doktorską z fizyki. Praca została wykonana w Instytucie Fizyki pod kierunkiem dr hab. inż. Jaromira Tośka

• Stanowisko typu post-doc

21-05-2018
    Stanowisko typu post-doc

Instytut Fizyki Politechniki Łódzkiej oferuje stanowisko typu post-doc w projekcie ,,Dynamiczny model lasera VCSEL przeznaczonego do systemów optycznego przesyłu danych na małe odległości''. Oferty należy wysyłać pocztą elektroniczną na adres michal.wasiak@p.lodz.pl do 4 czerwca 2018 r.

• ​Corning Day na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej już 10 maja!

07-05-2018

Płatne programy stażowe, po których ponad połowa uczestników otrzymuje propozycję zatrudnienia, możliwość przygotowania pracy dyplomowej we współpracy z firmą, cykl eksperckich warsztatów i wykładów – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje studentom firma Corning. Przyjdź 10 maja na stoisko Corning i dowiedz się, co amerykańska firma może Ci zaoferować!

• Nowy Doktor Habilitowany

27-04-2018
    Nowy Doktor Habilitowany

W dniu 26 kwietnia 2018 r. Rada Naukowa Instytutu Fizyki PAN nadała dr. inż. Michałowi Wasiakowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk fizycznych w  dyscyplinie fizyka. W związku z tym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.