Nagrodzone prace magisterskie

25-11-2021
Nagrodzone prace magisterskie

W ramach ogólnopolskiego jubileuszowego XXX konkursu im. prof. Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki, organizowanego przez Polski Komitet Optoelektroniki (Polish Optoelectronics Committee), nagrodzone zostały dwie prace magisterskie zrealizowane w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej w roku akademickim 2020/2021 (wyniki konkursu).

Nagrodę III stopnia otrzymała nasza absolwentka i obecnie doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ, mgr inż. Dominika Dąbrówka za realizację pracy pt. „Analiza cieplna dwuwymiarowych matryc azotkowych laserów EEL”. Natomiast wyróżnienie przyznano naszej absolwentce i obecnie doktorantce ICFO – The Institute of Photonic Sciences, mgr inż. Julicie Poborskiej za pracę pt. „Analiza cieplna matryc arsenkowych laserów VCSEL”. Obie prace realizowane były pod opieką dra hab. inż. Roberta Sarzały, prof. uczelni.