Debaty Szkolne - Atom dla Nauki

"Energetyka jądrowa jako ekologiczne źródło energii"

W dniu 16 października 2015 roku w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Łodzi odbyły się debaty międzyszkolne, w których udział wzięło sześć szkół ponadgimnazjalnych:

1) I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego z Bełchatowa

2) XXV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego z Łodzi

3) XXXIII Liceum ogólnokształcące im. Armii Krajowej z Łodzi

4) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 9 z Łodzi

5) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 22 z Łodzi

6) Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych im. J. Nowaka-Jeziorańskiego z Łodzi.

Debaty prowadzono systemem pucharowym. Zmagania drużyn w finale oceniało czterech sędziów. Najlepszą drużyną okazał się zespół z XXV Liceum Ogólnokształcącego z Łodzi, drugie miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego z Bełchatowa, a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 9  z Łodzi. Po ogłoszeniu wyników uczestnikom debat wręczono nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wydarzenie było zorganizowane w ramach tegorocznej edycji programu "Atom dla Nauki" prowadzonego przez PGE EJ1 odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, we współpracy z Politechniką Łódzką i XXV Liceum Ogólnokształcącym z Łodzi.    Zaproszenie na szkolenie Sędziów

W dniu 24 września 2015 roku w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego,

ul. Podhalańska 2a, 93-224 Łódź, o godzinie 15:00 odbędzie się szkolenie dla nauczycieli i pracowników Politechniki Łódzkiej w jaki sposób sędziować debaty międzyszkolne.PGE wraz z Politechniką Łódzką

oraz XXV LO w Łodzi

zapraszają

wszystkie szkoły ponadgimnazjalne do aktywnego udziału

w konkursie debat międzyszkolnych na temat energetyki jądrowej.

Teza debaty – „Energetyka jądrowa jest przyszłością ludzkości”

Prosimy szkoły chętne do wzięcia udziału w debatach o nadsyłanie zgłoszeń do 15 maja 2015 na adres e-mail: rafal.ledzion@p.lodz.pl

Chętne drużyny zostaną zaproszone na pokazową debatę o podobnej tematyce, która odbędzie się 29 maja 2015 o godzinie 12 w Instytucie Fizyki w Arena Magica.

Konkurs zostanie przeprowadzony pod koniec września 2015. Dokładny termin zostanie podany w czasie pokazowej debaty.

W każdej debacie wezmą udział dwie drużyny z różnych szkół. Każdy zespół biorący udział w debacie musi składać się z trzech osób. Debaty odbędą się według ściśle określonego schematu. Instrukcje na temat sposobu przeprowadzania debaty zostaną przekazane chętnym szkołom na początku maja 2015. Do przeprowadzenia debaty konieczna będzie drużyna trzyosobowa, lecz prosimy o zgłaszanie 5 osób w drużynie i przygotowanie całego zespołu do debat, a dodatkowe osoby będą potraktowane jako drużyna rezerwowa.

Dla wszystkich członków zespołów, które będą w pierwszej trójce zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich drużyn ze szkół biorących udział w debatach odbędą się warsztaty pomiarowe z fizyki jądrowej oraz zwiedzanie Laboratorium Liniowego Akceleratora Elektronów w Międzyresortowym Instytucie Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Druk zgłoszenia na Debaty Szkolne