Spotkanie z prof. Maciejem Dunajskim

02-03-2022
Spotkanie z prof. Maciejem Dunajskim

Z okazji obchodów dnia Liczby Pi, serdecznie zapraszamy na seminarium „Cztery oblicza geometrii” prof. Macieja Dunajskiego — absolwenta Wydziału FTIMS i Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie, obecnie profesora fizyki matematycznej na Uniwersytecie w Cambridge.

Prof. Dunajski współpracował z Rogerem Penrosem i Stephenem Hawkingiem. Zajmuje się on szeroko pojętą geometrią oraz teorią czarnych dziur. W trakcie spotkania zaprezentuje on swoją najnowszą książkę Geometry: A Very Short Introduction, w której opisuje zagadnienia geometrii począwszy o klasycznej geometrii euklidesowej, a kończąc na opisie czasoprzestrzeni w czarnych dziurach.

Spotkanie odbędzie się w piątek 11 marca o godz. 12:15 w Auli Major (sala 0.4) w budynku Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej (B14) przy ul. Wólczańskiej 217/221.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne, konieczna jest darmowa rejestracja na wydarzenie.

Transmisja spotkania na żywo dostępna będzie za pomocą platformy Zoom. Kliknij tutaj aby dołączyć! Należy wpisać kod dostępu ftims.