Corning Day

Opublikowano dnia:
29-04-2022
Corning Day

Corning Day już 11 maja na Politechnice Łódzkiej! Ruszyły zapisy na praktyczne warsztaty dla studentów!

Konkretne przykłady biznesowe i solidna dawka praktycznej wiedzy – to tylko niektóre z powodów, dla których warto wziąć udział w tegorocznym Corning Day!

Przedstawiciele firmy Corning – światowego lidera technologii światłowodowej – spotkają się ze studentami 11 maja o godz. 12.15 w Alchemium na Wydziale Chemicznym. Tegoroczny Corning Day odbędzie się pod hasłem „50-lecie wynalezienia światłowodu”, a wykład na ten temat poprowadzi dr inż. Grzegorz Tosik – menedżer z Corning, wykładowca Politechniki Łódzkiej. W spotkaniu wezmą również udział inni absolwenci uczelni, którzy obecnie rozwijają karierę w amerykańskiej firmie. Podpowiedzą, jak przygotować się do wejścia na rynek pracy i podzielą się swoim doświadczeniem.

Osoby zainteresowane możliwościami, jakie oferuje Corning, będą miały okazję porozmawiać również z rekruterami firmy na stoisku HR w budynku B9 lodex od godz. 8:00 do 10.30.

W ramach Corning Day odbędą się również praktyczne warsztaty z pracownikami Corning. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, bo to świetna okazja, żeby sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce pod okiem ekspertów Corning.

Warsztat I: Kreatywne rozwiazywanie problemów technicznych

Prowadzący: Jakub Krawczyk, R&D Expert, Piotr Piotrowski, Process Development Manager.

Podczas warsztatu eksperci przedstawią metodologię rozwiazywania wyzwań inżynierskich. Po krótkim wstępie, uczestnicy będą mogli samodzielnie rozwiązać problem spotykany na co dzień w przemyśle światłowodowym.

Warsztat II: Rola automatyzacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie

Prowadzący: Piotr Węglarski, Regional Controls Engineering Supervisor.

Opis: W ramach warsztatu studenci zdobędą wiedzę na temat automatyzacji w przedsiębiorstwach – z czym jest związana, w jaki sposób się ją wdraża i jak można ją wspierać, wykorzystując inne dziedziny nauki.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisania się już dziś: http://warsztatydlastudentow.pl/