Warsztaty TREX "Quantum-Chemical Methods for Strongly Correlated Systems"

Opublikowano dnia:
20-04-2023

Czołowi eksperci w dziedzinie chemii kwantowej i metod struktury elektronicznej spotkali się na warsztatach TREX "Quantum-Chemical Methods for Strongly Correlated Systems" odbywających się w dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w Instytucie Fizyki na Politechnice Łódzkiej.

Podczas warsztatów najlepsi eksperci dziedziny chemii kwantowej dzielili się swoimi najnowszymi odkryciami i dyskutowali ostatnie osiągnięcia w zakresie metod kwantowo-chemicznych dla układów silnie skorelowanych. Silne efekty korelacyjne stanowią poważne wyzwanie w wielu dziedzinach chemii i materiałoznawstwa, a warsztaty pozwoliły na analizę najnowszych osiągnięć w zakresie metod struktury elektronowej dla układów silnie skorelowanych.

W ramach warsztatów odbyły się wykłady i prezentacje prowadzone przez uznanych naukowców w tej dziedzinie, jak również interaktywne dyskusje pozwalające na nawiązanie nowych kontaktów. Uczestnicy mieli okazję uczyć się od naszego zespołu ekspertów i wykładowców konsorcjum TREX, w tym od naukowców z goszczącego Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej, którzy zapewnili uczestnikom kompleksowe zrozumienie tematu poprzez połączenie wykładów i tutoriali, zwracając szczególną uwagę na obliczenia o wysokiej wydajności.