Instytut Fizyki na Dniu Otwartym PŁ!

22-02-2024
Instytut Fizyki na Dniu Otwartym PŁ!

Po raz kolejny zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Matematyki oraz Dnia Liczby Pi na Politechnice Łódzkiej!

14 marca (czwartek) w godzinach 9:00-16:00 odbędzie się Dzień Otwarty PŁ. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli. Społeczność Instytutu Fizyki przygotowała z tej okazji specjalne aktywności.

Są to:

• Jak wyglądają studia na Politechnice? — wykład dra Rafała Ledziona, Pełnomocnika Rektora ds. współpracy ze szkołami
  • Pi-vot: obrotowe gry fizyczne wokół liczby Pi — warsztat Koła Naukowego Fizyków „Kot Schrödingera”

Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia zapraszamy na stoisko Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, gdzie uczestnicy będą mogli zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o studiach na Wydziale FTIMS.

Na wydarzenia obowiązują zapisy, a pełen harmonogram dostępny jest na stronie uczelni.