Trening olimpijski dla licealistów

06-09-2024
Trening olimpijski dla licealistów

Wszystkich licealistów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z fizyki, udziałem w zawodach Olimpiady Fizycznej i startami w konkursach przedmiotowych zapraszamy na „Trening olimpijski”! Koło fizyczne otwarte dla uczniów łódzkich szkół średnich poprowadzą Przemysław Dudek, nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym, oraz pracownicy Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej.

Zajęcia, począwszy od 11.09.2024 r., będą odbywały się w środy, w godz. 16:00–18:30, w budynku Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej (ul. Wólczańska 217/221, kampus B PŁ, budynek B14, aula Arena Magika).

Na koło wprowadzające, pomiędzy 16:00 a 17:00, zapraszamy przede wszystkim uczniów klas 1. i osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z fizyką – w trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z potrzebnymi, wykraczającymi poza program szkoły średniej narzędziami matematycznymi i przeanalizują podstawowe zjawiska fizyczne. Po krótkiej przerwie, w trakcie zajęć rozpoczynających się o godz. 17:15, młodzież zmierzy się z bardziej złożonymi problemami fizycznymi i trudnymi zadaniami olimpijskimi.

Uczniowie, którzy przejdą pomyślnie I etap 73. Olimpiady Fizycznej, wezmą udział w próbnych zawodach olimpijskich przeprowadzonych (podobnie jak w poprzednich latach) w I LO. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Czekamy na Was! Do zobaczenia