Studiuj u nas

Studiuj u nas

Dlaczego warto studiować fizykę techniczną na Politechnice Łódzkiej? Czy są to studia dla mnie? Gdzie pracują nasi absolwenci?

Dla studentów

Dla studentów

Informacje i materiały dla studentów związane z przedmiotami prowadzonymi przez pracowników Instytutu Fizyki.

Badania

Badania

W Instytucie Fizyki działa sześć zespołów naukowych prowadzących badania z zakresu fizyki teoretycznej, doświadczalnej i komputerowej.

Popularyzacja fizyki

Popularyzacja fizyki

Instytut Fizyki prowadzi szeroko zakrojoną działalność popularnonaukową. Zapraszamy szkoły ponad­­gimnazjalne, gimnazja oraz wszystkich pasjonatów fizyki do zapoznania się naszą ofertą.

Zeszyty Naukowe

Zeszyty Naukowe

Scientific Bulletin of the Lodz University of Technology: Physics to recenzowane czasopismo wydawane w języku angielskim, w którym  publikowane są m.in. artykuły pracowników i studentów Instytutu Fizyki PŁ, dotyczące najnowszych badań we wszystkich dziedzinach fizyki.

Aktualności

Nowy doktor!

W dniu 6 grudnia pracę doktorską z fizyki obronił z wyróżnieniem nasz kolega mgr inż. Adam Sokół. Praca została wykonana w Instytucie Fizyki pod kierunkiem dr hab. inż. Roberta Sarzały prof. PŁ.

Gratulacje!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra inż. Adama Sokoła

W dniu 6.12.2017 r. o godz. 12.15 w Auli „Arena Magica” B14 (parter) w Instytucie Fizyki, przy ul. Wólczańskiej 219 w Łodzi odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra inż. Adama Sokoła zatytułowanej: "Modelowanie zjawisk fizycznych w optycznie pompowanych laserach typu VECSEL".

Konkurs na stanowisko typu post-doc

Konkurs na stanowisko typu post-doc w ramach projektu badawczego o numerze 2016/23/B/ST4/02848 pt: Opracowanie nowych metod obliczeniowych dla oddziaływań molekularnych w układach o charakterze wieloreferencyjnym. Kierownik projektu: prof. dr hab. Katarzyna Pernal

O instytucie

O instytucie

Instytut Fizyki jest jednostką Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.