Studiuj u nas

Studiuj u nas

Dlaczego warto studiować fizykę techniczną na Politechnice Łódzkiej? Czy są to studia dla mnie? Gdzie pracują nasi absolwenci?

Dla studentów

Dla studentów

Informacje i materiały dla studentów związane z przedmiotami prowadzonymi przez pracowników Instytutu Fizyki.

Badania

Badania

W Instytucie Fizyki działa sześć zespołów naukowych prowadzących badania z zakresu fizyki teoretycznej, doświadczalnej i komputerowej.

Popularyzacja fizyki

Popularyzacja fizyki

Instytut Fizyki prowadzi szeroko zakrojoną działalność popularnonaukową. Zapraszamy szkoły ponad­­gimnazjalne, gimnazja oraz wszystkich pasjonatów fizyki do zapoznania się naszą ofertą.

Zeszyty Naukowe

Zeszyty Naukowe

Scientific Bulletin of the Lodz University of Technology: Physics to recenzowane czasopismo wydawane w języku angielskim, w którym  publikowane są m.in. artykuły pracowników i studentów Instytutu Fizyki PŁ, dotyczące najnowszych badań we wszystkich dziedzinach fizyki.

Aktualności

Oferta pracy dla post-doca

Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko typu post-doc w projekcie „Siatki podfalowe jako ultracienkie zwierciadła laserów typu VCSEL”.

Oferta pracy dla doktoranta/doktorantki

Instytut Fizyki ogłasza nabór na stanowisko doktoranta, studenta - stypendysty w projekcie „Siatki podfalowe jako ultracienkie zwierciadła laserów typu VCSEL”.

Corning Day

W środę 5 grudnia na Politechnice Łódzkiej odbędzie się Corning Day. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:10 w sali F10 w Instytucie Informatyki (III piętro). Dla pierwszych 50 studentów, którzy przyjdą na to wydarzenie czekają niespodzianki.

O instytucie

O instytucie

Instytut Fizyki jest jednostką Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.