Studiuj u nas

Studiuj u nas

Dlaczego warto studiować fizykę techniczną na Politechnice Łódzkiej? Czy są to studia dla mnie? Gdzie pracują nasi absolwenci?

Dla studentów

Dla studentów

Informacje i materiały dla studentów związane z przedmiotami prowadzonymi przez pracowników Instytutu Fizyki.

Badania

Badania

W Instytucie Fizyki działa sześć zespołów naukowych prowadzących badania z zakresu fizyki teoretycznej, doświadczalnej i komputerowej.

Popularyzacja fizyki

Popularyzacja fizyki

Instytut Fizyki prowadzi szeroko zakrojoną działalność popularnonaukową. Zapraszamy szkoły ponad­­gimnazjalne, gimnazja oraz wszystkich pasjonatów fizyki do zapoznania się naszą ofertą.

Zeszyty Naukowe

Zeszyty Naukowe

Scientific Bulletin of the Lodz University of Technology: Physics to recenzowane czasopismo wydawane w języku angielskim, w którym  publikowane są m.in. artykuły pracowników i studentów Instytutu Fizyki PŁ, dotyczące najnowszych badań we wszystkich dziedzinach fizyki.

Aktualności

Poezja

Ukazał się debiutancki tomik poezji dr hab. inż. Marioli Buczkowskiej z naszego instytutu. Więcej informacji o działalności naszej koleżanki w obszarze poezji znajduje się na stronie Wydawnictwa Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie Gratulujemy!

Nauka movi(e)

W serii publikacji pokazujących potencjał naukowy Politechniki Łódzkiej ukazał się film o pracy badawczej Prof. dr hab. Jolanty Prywer.

Mamy nowego doktora!

23. marca obronił pracę doktorską z chemii nasz kolega Koushik Chatterjee. 

Praca została wykonana w Instytucie Fizyki pod kierunkiem prof. Katarzyny Pernal i dotyczy nowych narzędzi obliczeniowych dla chemii kwantowej.

Gratulacje!

O instytucie

O instytucie

Instytut Fizyki jest jednostką Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.